FIDUSLØB GENNEM TIDEN:

 

År

Løbsområde

Vindere

Bedste KOK-hold

1977

Viuf

Charly Petersen/Kim Rud, KOK

 

1978

Klelund

Henrik Thomsen/ William Blok, SNAB

Leif Møller/Aage Nicolaisen

1979

Stenderup

Christian B. Hansen/Gert Pedersen, KOK

 

1980

Tybrind

Henning og Torben Kristensen, SNAB

Paul Staugaard/Klaus Staugaard

1981

Brakker Føniksborg

Carsten Lind/Erik Simonsen, FROS

Henning Frandsen/René Frandsen

1982

Seest Vonsild

Jørgen Spetzler/Per Allan Pedersen, FROS

N.P. Pedersen/Per Eg Pedersen

1983

Viuf Skov

Jørgen Spetzler/Niels M. Petersen, FROS

Charly Petersen/Kim Rud

1984

Skamling

Christian B. Hansen/Klaus Staugaard, KOK

 

1985

Stenderup Sønderskov

Jørgen Spetzler/Niels M. Petersen, FROS

Jes Aage Henning/Per Eg Pedersen

1986

Fovslet

Charly Petersen/Kim Rud, KOK

 

1987

Marielund Bramdrup

Jan Eg/Per Eg Pedersen, KOK

 

1988

Vonsild Skov

Jørgen Spetzler/Per Allan Pedersen, FROS

Ulrik Staugaard/Hanne Staugaard

1989

Brakker Føniksborg

Klaus Staugaard/Finn Eriksen, KOK

 

1990

Frederikshåb Vest

Steen Sig/Per Eg Pedersen, KOK

 

1991

Stenderup Midtskov

Tomas Rotovnik/Klaus Staugaard, KOK

 

1992

Marielund  Bramdrup

Ulrik Staugaard/Kim Eg, KOK

 

1993

Ammitsbøl

Jan Sørensen/Klaus Staugaard, KOK

 

1994

Stenderup Nørreskov

Lasse Pedersen/Bjarne Hoffmann, FROS/KOK

Ulrik Staugaard/Hanne Staugaard

1995

Fovslet

Per Eg Pedersen/Torben Møller, KOK

 

1996

Jordrup

Henrik Lund/Klaus Staugaard, KOK

 

1997

Stenderup Sønderskov

Bjarne Hoffmann/Ulrik Staugaard, KOK

 

1998

Frederikshåb Øst

Henrik Uhlemann/Thomas Uhlemann, KOK

 

1999

Damgård Skov

Per Eg Pedersen/Peer Kristensen, KOK

 

2000

Houens Odde

Ulrik Staugaard/Jes Aage Henning, KOK

 

2001

Hylkedal

Per Eg Pedersen/O.P.Kärkkäinen, KOK

 

2002

Bramdrup Nord

Rune Monrad/Thomas Jensen, Søllerød/Tisvilde

Ulrik Staugaard/Maria Høyer

2003

Brakker Føniksborg

Ole Thomsen/Bjarne Hoffmann, KOK

 

2004

Vingsted

Peer Kristensen/Peter S. Poulsen, KOK

 

2005

Frederikshåb Vest

Ulrik Staugaard/Lars Lindstrøm, KOK

 

2006

Vargårde

Henrik Uhlemann/Thomas Uhlemann, KOK

 

2007

Vejle Nørreskov

Per Eg Pedersen/Lars Højholt, KOK

 

2008

Strandhuse

Ulrik Staugaard/Claus Lyngby, KOK

 

2009

Harte Skov

Per Eg Pedersen/Kristian Øllgaard, KOK/GORM

Henrik Uhlemann/Thomas Uhlemann

2010

Fovslet

Anders Dalgaard/Ulrik Staugaard, KOK

 

2011

Haraldskær

Per Eg Pedersen/Peter Damgaard Frandsen, KOK

 

2012

Ødis/Drenderup

Kenneth Zimmer/Ulrik Staugaard, KOK

 

2013

Frederikshåb Vest

Kaj Isaksen/Flemming Jørgensen, SNAB

Per Eg Pedersen/Anne Line Eg Staugaard

2014

Nørre Bjert Skov/Hvidsminde

Ulrik Staugaard/Claus Lyngby, KOK

 

2015

Frederikshåb Midt

Søren Eg Staugaard/Per Eg Pedersen, KOK

 

2016

Hoppeshuse

Ulrik Staugaard/Peter Damgaard Frandsen, KOK

 

2017

Tirsbæk

Steen Sig/Nicolai Wind, KOK

 

2018

Stubdrup

Søren Eg Staugaard/Per Eg Pedersen, KOK

 

2019

Bramdrup Skov

Christa Blach Madsen/Nicolai Wind, KOK

 

2020

Lilballe

Søren Eg Staugaard/Per Eg Pedersen, KOK

 


 

Kolding Orienterings Klub | Bramdrupskovvej 40 | 6000 Kolding

Menu