Midgårdsormen 8/30/2015, Kolding Skov, Kolding OK
Thor Tjalfe
Thor
(5.3 + 6.3 + 4.0 + 4.0 + 4.0 + 4.0 + 5.1 + 6.4)
1. 24 Tisvilde Hegn OK 1 4:29:33
1 Thomas Jensen 30:46 3. 30:46 3.
2 Björn Cederberg 41:45 3. 1:12:31 2.
3 Henrik Albahn 33:13 4. 1:45:44 1.
4 Amanda Falck Weber 29:10 2. 2:14:54 1.
5 Tim Falck Weber 30:03 3. 2:44:57 1.
6 Lasse Falck Weber 29:41 8. 3:14:38 1.
7 Henrik Markvardsen 33:56 2. 3:48:34 1.
8 RunO Olsen 40:59 4. 4:29:33 1.
2. 4 FIF Hillerød Orientering 1 4:41:17 +11:44
1 Malte Kjær Hemmingsen 34:32 8. 34:32 8.
2 Ulrik Staugaard 48:56 15. 1:23:28 12.
3 Sandra Simonsen 35:56 8. 1:59:24 10.
4 Maria M. Høyer Staugaard 36:55 16. 2:36:19 10.
5 Bo Simonsen 25:43 1. 3:02:02 3.
6 Malthe Poulsen 26:07 3. 3:28:09 3.
7 Thomas Eriksen 34:52 3. 4:03:01 3.
8 Jeppe Ruud 38:16 1. 4:41:17 2.
3. 25 Tisvilde Hegn OK 2 4:42:06 +12:33
1 Carl Emil Schøier Kovsted 30:55 4. 30:55 4.
2 Bertram Kopp Stannum 48:12 14. 1:19:07 6.
3 Lena Wraa 36:38 9. 1:55:45 6.
4 Line Cederberg 29:01 1. 2:24:46 2.
5 Rolf Valery 30:49 4. 2:55:35 2.
6 Jakob Schøier Kovsted 28:51 6. 3:24:26 2.
7 Mathilde Nørgård Kracht 36:37 8. 4:01:03 2.
8 Jonas Falck Weber 41:03 5. 4:42:06 3.
4. 22 Silkeborg OK 1 4:54:14 +24:41
1 Keld Hinge Krogsgaard 36:28 10. 36:28 10.
2 Laurits Bidstrup Møller 46:14 10. 1:22:42 11.
3 Knud Fjordvald 32:51 2. 1:55:33 4.
4 Heidi Hinge Krogsgaard 32:53 5. 2:28:26 3.
5 Anker Møller 36:15 13. 3:04:41 6.
6 Elias Hinge Krogsgaard 25:59 2. 3:30:40 4.
7 Poul Mouritsen 38:11 9. 4:08:51 4.
8 Emil Beck Laursen 45:23 11. 4:54:14 4.
5. 10 Horsens OK 1 4:56:36 +27:03
1 Niklas Ingwersen 31:04 5. 31:04 5.
2 Kristian Vad 47:47 13. 1:18:51 5.
3 Peer Straarup 36:50 10. 1:55:41 5.
4 Irene K. Mikkelsen 36:14 14. 2:31:55 5.
5 Susanne Loft Thyssen 32:40 8. 3:04:35 5.
6 Alberte Loft Thyssen 33:57 15. 3:38:32 6.
7 Carsten Thyssen 35:19 5. 4:13:51 5.
8 Mátyás Péntek 42:45 8. 4:56:36 5.
6. 21 OK Øst Birkerød 1 5:03:28 +33:55
1 Michael Sørensen 34:28 7. 34:28 7.
2 Asger Habekost Nielsen 44:16 7. 1:18:44 4.
3 Thomas Østergaard 47:13 22. 2:05:57 12.
4 Rikke Kofoed 34:02 8. 2:39:59 11.
5 Jens Bentsen 44:33 19. 3:24:32 13.
6 Marie Erskov Krogh 25:07 1. 3:49:39 12.
7 Jan Eg Pedersen 31:32 1. 4:21:11 6.
8 Rasmus Damgaard Nielsen 42:17 7. 5:03:28 6.
7. 12 OK GORM 1 5:05:47 +36:14
1 Holger V Petersen 34:20 6. 34:20 6.
2 Joakim Damgaard 47:43 12. 1:22:03 9.
3 Poul Erik Buch 34:51 7. 1:56:54 7.
4 Pernille Buch 37:56 18. 2:34:50 9.
5 Jørgen Damgaard 36:04 12. 3:10:54 10.
6 Hans V. Petersen 30:23 9. 3:41:17 7.
7 Nina G. Najbjerg 40:27 12. 4:21:44 7.
8 Josefine Lind 44:03 9. 5:05:47 7.
8. 7 Faaborg OK 1 5:10:39 +41:06
1 Tue Lassen 28:00 1. 28:00 1.
2 Bjarne Skovgaard Knudsen 46:00 8. 1:14:00 3.
3 Mogens Bøgh 44:29 19. 1:58:29 8.
4 Laura Bøgh 34:02 8. 2:32:31 7.
5 Søren Klingenberg 36:02 11. 3:08:33 8.
6 Peter Modler Hedemann 38:46 20. 3:47:19 8.
7 Ita Klingenberg 35:24 6. 4:22:43 8.
8 Caroline Gjøtterup 47:56 15. 5:10:39 8.
9. 13 OK H.T.F. 1 5:11:25 +41:52
1 Daniel H. Jensen 38:09 13. 38:09 13.
2 Lasse Skare Therkildsen 43:46 6. 1:21:55 8.
3 Søren Dall 37:05 11. 1:59:00 9.
4 Jette Klogborg 33:23 7. 2:32:23 6.
5 Arne Bertelsen 38:29 15. 3:10:52 9.
6 Mathias Finderup Jessen 38:03 19. 3:48:55 10.
7 Camilla Bevensee 36:10 7. 4:25:05 10.
8 Kristian Ørnsholt 46:20 12. 5:11:25 9.
10. 5 FIF Hillerød Orientering 2 5:15:00 +45:27
1 Preben Brinch 48:10 19. 48:10 19.
2 Anders Bachhausen 47:21 11. 1:35:31 16.
3 Bente Kjær Hemmingsen 41:57 16. 2:17:28 14.
4 Annika Simonsen 30:26 4. 2:47:54 13.
5 Dorthe Skovlyst 32:39 7. 3:20:33 12.
6 Frederik Holm Splittorff 28:12 5. 3:48:45 9.
7 Nikoline Holm Splittorff 34:55 4. 4:23:40 9.
8 Rune Funder 51:20 17. 5:15:00 10.
11. 26 Tisvilde Hegn OK 3 5:27:04 +57:31
1 Asger Skytte Kirkegaard 37:07 11. 37:07 11.
2 Jens Kouvstad 58:42 22. 1:35:49 17.
3 Ole D. Jensen 43:30 17. 2:19:19 17.
4 Ida Øbro 34:49 10. 2:54:08 14.
5 Sten Skytte Kirkegaard 26:17 2. 3:20:25 11.
6 Agnes Nørgård Kracht 28:52 7. 3:49:17 11.
7 Iben Valery 40:20 11. 4:29:37 11.
8 Jakob Albahn 57:27 19. 5:27:04 11.
12. 2 Allerød OK 2 5:54:17 +1:24:44
1 Emil Olander Lorenz 37:18 12. 37:18 12.
2 Andreas Duc Jørgensen 57:10 20. 1:34:28 15.
3 Erik Sørensen 44:06 18. 2:18:34 16.
4 Dorthe Munktved 42:37 22. 3:01:11 16.
5 Henriette Broman 46:43 21. 3:47:54 17.
6 Theis Munktved 34:48 16. 4:22:42 16.
7 Michael Ertmann 43:44 14. 5:06:26 13.
8 Mikkel Lau Petersen 47:51 14. 5:54:17 12.
13. 17 OK Pan Århus 2 5:54:35 +1:25:02
1 Kell Sønnichsen 41:05 15. 41:05 15.
2 Giacomo Frattari 40:10 2. 1:21:15 7.
3 Anni Sørensen 57:11 26. 2:18:26 15.
4 Katrine Spanner 45:08 24. 3:03:34 17.
5 Jeanette Finderup 37:35 14. 3:41:09 15.
6 Jeppe Kejser 33:16 14. 4:14:25 14.
7 Mogens Finderup 1:01:39 23. 5:16:04 15.
8 Victor Mansner 38:31 2. 5:54:35 13.
14. 11 Kolding OK 1 5:56:48 +1:27:15
1 Lars Berglund 41:02 14. 41:02 14.
2 Søren Eg Staugaard 51:50 16. 1:32:52 14.
3 Søren Maarup 34:25 5. 2:07:17 13.
4 Trine Eg Staugaard 38:08 19. 2:45:25 12.
5 Vivi Andreassen 39:23 16. 3:24:48 14.
6 Gustav Vinther Østermark Jensen 33:01 12. 3:57:49 13.
7 Christa Blach Madsen 52:41 18. 4:50:30 12.
8 Kasper Lynge Krogh 1:06:18 24. 5:56:48 14.
15. 27 Aalborg OK 1 6:14:31 +1:44:58
1 Claus Bobach 41:36 16. 41:36 16.
2 Marko Birk Nielsen 1:01:36 24. 1:43:12 18.
3 Poul Bobach 37:28 12. 2:20:40 18.
4 Helle Bobach 37:38 17. 2:58:18 15.
5 Kirsten Bobach 47:08 23. 3:45:26 16.
6 Simon Reimers Juul 35:57 17. 4:21:23 15.
7 Kai Ø. Laursen 59:10 22. 5:20:33 16.
8 Bo Birk Nielsen 53:58 18. 6:14:31 15.
16. 18 OK Roskilde 1 6:17:17 +1:47:44
1 John Tripax 51:48 20. 51:48 20.
2 Runa Ulsøe 55:03 17. 1:46:51 19.
3 Lars Olsen 49:41 25. 2:36:32 20.
4 Amalie Tripax 39:14 20. 3:15:46 19.
5 Jesper Fonager Christensen 46:19 20. 4:02:05 19.
6 Rasmus Krogh Madsen 31:59 10. 4:34:04 18.
7 Bruges af løbstilmelderen II 39:21 10. 5:13:25 14.
8 Jørgen Krogh 1:03:52 22. 6:17:17 16.
17. 8 Herning Orienteringsklub 1 6:39:06 +2:09:33
1 Torben Isen 1:01:38 23. 1:01:38 23.
2 Gitte Isen 1:16:39 26. 2:18:17 24.
3 Frants Nielsen 40:06 13. 2:58:23 23.
4 Lucia Aagaard 35:25 12. 3:33:48 22.
5 Kaj Kaspersen 40:33 17. 4:14:21 21.
6 Daniel B. Schmidt 27:00 4. 4:41:21 19.
7 Henriette Nygaard Skjørbæk 53:17 19. 5:34:38 18.
8 Søren Andersen 1:04:28 23. 6:39:06 17.
18. 6 FIF Hillerød Orientering 3 7:17:24 +2:47:51
1 Henrik Poulsen 1:04:07 24. 1:04:07 24.
2 Maja Lykke Brinch 56:02 19. 2:00:09 22.
3 Heidi L. Holmberg 49:35 24. 2:49:44 22.
4 Marie Cecilie Hartmeyer 34:51 11. 3:24:35 20.
5 Karl Kristian Hartmeyer 47:02 22. 4:11:37 20.
6 Sara Lykke Brinch 36:07 18. 4:47:44 20.
7 Michael Splittorff 46:42 16. 5:34:26 17.
8 Frank Holmberg 1:42:58 27. 7:17:24 18.
19. 3 Esbjerg/West 1 7:53:52 +3:24:19
1 Mette Lolk 1:16:45 25. 1:16:45 25.
2 Kurt Thorøe 1:01:23 23. 2:18:08 23.
3 Lars Nissen 41:43 15. 2:59:51 24.
4 Bente Pedersen 1:03:56 26. 4:03:47 23.
5 Louis A. Sørensen 53:54 26. 4:57:41 23.
6 Hanne Jochumsen 49:48 24. 5:47:29 22.
7 Jørgen Bang 1:06:00 24. 6:53:29 19.
8 Rudolf Sørensen 1:00:23 21. 7:53:52 19.
- 1 Allerød OK 1 Disk.
1 Lasse August Helweg 42:31 17. 42:31 17.
2 Stefan Frands Petersen 43:11 5. 1:25:42 13.
3 Troels Bent Hansen 34:26 6. 2:00:08 11.
4 Camilla Bergmann 33:01 6. 2:33:09 8.
5 Jørgen Rolighed Thyme 31:52 5. 3:05:01 7.
6 Mikkel Meldgaard 32:35 11. 3:37:36 5.
7 Lars Munktved Disk.
8 Lasse Fugmann Thamdrup 41:58 6.
- 9 Holbæk OK 1 Disk.
1 Søren Klinkby 55:31 21. 55:31 21.
2 Jan Thiesen Disk.
3 Mogens Jensen 1:06:08 27.
4 Astrid Thomsen 36:10 13.
5 Sanne Lund Kolenda 53:36 25.
6 Carmen Cecilie Christensen 55:51 25.
7 Bent Jensen 58:04 21.
8 Mathias Klinkby 59:58 20.
- 14 OK H.T.F. 2 Disk.
1 Jakob E Juhl Disk.
2 Jeppe Andersen 55:25 18.
3 Diana Finderup Jessen 45:05 20.
4 Guri Alm 41:42 21.
5 Peter H Juhl 42:13 18.
6 Louis H. Jensen 43:12 22.
7 Maja B. Kristensen 50:02 17.
8 Nicklas Finderup Jessen 49:02 16.
- 15 OK H.T.F. 3 Disk.
1 Lars Klogborg 55:33 22. 55:33 22.
2 Peter Klogborg 57:59 21. 1:53:32 21.
3 Jørn F. Andersen 48:10 23. 2:41:42 21.
4 Jette Honoré 50:56 25. 3:32:38 21.
5 Erland Skøt 49:54 24. 4:22:32 22.
6 Flemming D. Andersen 40:43 21. 5:03:15 21.
7 Niels Erik Kofoed Disk.
8 Jens Peder Jensen 1:09:12 25.
- 16 OK Pan Århus 1 Disk.
1 Jonas Munthe 28:04 2. 28:04 2.
2 Rasmus Djurhuus 42:12 4. 1:10:16 1.
3 Henrik Dagsberg 45:14 21. 1:55:30 3.
4 Katinka Kilden 36:16 15. 2:31:46 4.
5 Torben Utzon 32:44 10. 3:04:30 4.
6 Andreas Bock Bjørnsen Disk.
7 Kent Lodberg 40:54 13.
8 Mads Skaug 45:16 10.
- 19 OK Snab 1 Disk.
1 Viktor Gammeljord 36:17 9. 36:17 9.
2 Morten Schou 46:11 9. 1:22:28 10.
3 Amanda Isaksen 32:54 3. 1:55:22 2.
4 Irene Gammeljord Disk.
5 Jens Liengård 32:41 9.
6 Morten Örnhagen Jørgensen Disk.
7 Kaj Isaksen 58:00 20.
8 Jonas Isaksen 46:22 13.
- 20 OK SYD 1 Disk.
1 Bjarne Johannsen 44:57 18. 44:57 18.
2 Dorthe Kühl Petersen 1:04:19 25. 1:49:16 20.
3 Ove Petersen 41:31 14. 2:30:47 19.
4 Hanne Ljungberg 44:57 23. 3:15:44 18.
5 Karsten Jøhnk 32:11 6. 3:47:55 18.
6 Mogens E. Thomsen 45:10 23. 4:33:05 17.
7 Michael Termansen Disk.
8 Jørn H. Klausen 1:15:35 26.
- 23 Søllerød OK 1 Disk.
1 Andreas Mikkelsen Jensen Disk.
2 Magnus Maag 38:43 1.
3 Rune Østergaard 26:03 1.
4 Astrid Maag 30:20 3.
5 Julius Molsen Disk.
6 Alberte Kaae-Nielsen 33:08 13.
7 Mads Lassen 45:52 15.
8 Mikkel Kaae-Nielsen 40:46 3.
Tjalfe
(3.8 + 2.8 + 2.8 + 3.8)
1. 59 Tisvilde Hegn OK (UFK) 1 1:44:24
1 Celina Bregensøe 32:28 5. 32:28 5.
2 Xenia Bregensøe 20:47 5. 53:15 5.
3 Tobias Olloz 25:47 3. 1:19:02 3.
4 Lasse Falck Weber (UFK) 25:22 1. 1:44:24 1.
2. 58 OK Snab 1 1:44:43 +00:19
1 Jeppe Liengård Caspersen 30:22 2. 30:22 2.
2 Eva Örnhagen Jørgensen 18:47 2. 49:09 3.
3 Johanne Kaysen Thomsen 24:43 2. 1:13:52 2.
4 Felix Isaksen 30:51 4. 1:44:43 2.
3. 56 Kolding OK 1 1:51:02 +06:38
1 Jens Dalgaard 30:32 3. 30:32 3.
2 Niels Dalgaard 18:19 1. 48:51 1.
3 Rasmus Berglund 23:13 1. 1:12:04 1.
4 Marie Louise Henning 38:58 8. 1:51:02 3.
4. 57 OK Roskilde 1 1:58:54 +14:30
1 Jonas Fonager Ulsøe 31:40 4. 31:40 4.
2 Anders Krogh Madsen 20:46 4. 52:26 4.
3 Katrine Krogh Madsen 31:42 7. 1:24:08 4.
4 Karoline Fonager Ulsøe 34:46 6. 1:58:54 4.
5. 55 Horsens OK 1 2:01:08 +16:44
1 Rebecca Loft Thyssen 44:03 8. 44:03 8.
2 Erik Hedver Thesbjerg 20:47 5. 1:04:50 7.
3 Theresa Skouboe 28:24 6. 1:33:14 7.
4 Jacob Klærke Mikkelsen 27:54 2. 2:01:08 5.
6. 51 Allerød OK 1 2:01:46 +17:22
1 Victor Mørup-Petersen 42:47 7. 42:47 7.
2 Amalie Ertmann 22:25 7. 1:05:12 8.
3 Hedda Kärner Grooss 26:15 4. 1:31:27 6.
4 Oscar David Broman Jensen 30:19 3. 2:01:46 6.
7. 53 FIF Hillerød Orientering 2 2:01:52 +17:28
1 Freya Halberg Petersen 32:40 6. 32:40 6.
2 Gustav Kjær Hemmingsen 24:07 8. 56:47 6.
3 Lasse Alkjær Eriksen 27:28 5. 1:24:15 5.
4 Mathilde Poulsen 37:37 7. 2:01:52 7.
8. 52 FIF Hillerød Orientering 1 2:42:01 +57:37
1 Asger L. Holmberg 46:59 9. 46:59 9.
2 Vigga Graff Frederiksen 24:59 9. 1:11:58 9.
3 Alde Funder Skovlyst 44:55 8. 1:56:53 8.
4 Cecilie Kreutzmann 45:08 9. 2:42:01 8.
- 54 FIF Hillerød Orientering 3 Disk.
1 Lukas Kjær Hemmingsen 29:51 1. 29:51 1.
2 Sigrid Høyer Staugaard 19:02 3. 48:53 2.
3 Gustav L. Holmberg Disk.
4 Siri Simonsen 33:51 5.